Tekstil boyama, baskı ve yıkama proseslerinin ön işlem, boyama, ard işlem ve bitim işlemlerinde gerekli olan tüm kimyasallar bulunmaktadır. Bu ürünler ihtiyaca göre farklı özellik ve konsantrasyonlarda üretilebilmektedir. Yüksek performans özelliklerine sahip ve köpüksüz ya da az köpüklü olarak üretildiği için çalışma kolaylığı sağlarlar.

Markaların ve üreticilerin ekolojik ve performans kriterleri doğrultusunda sürekli iyileştirme prensibi ile hareket eden , inovatif ürünler ile müşterilerine çözüm ortağı olurken, çevre ve insan sağlığına verilen zararı en aza indirecek şekilde gereken yatırımları yapmakta ve bu konulardaki ulusal ve uluslararası standartları takip edip uygulamaktadır.

Kimyasallarımız bluesign® gerekliliklerine uygun üretilirler ve ZDHC Gateway’e kayıtlıdır. ZDHC MRSL’inde listelenen öncelikli kimyasal gruplarındaki kimyasalları belirlenen sınırların üstünde içermezler. Tekstil ve giyim tedarik zincirini etkileyen mevzuatlarla birlikte otoritelerin ve markaların kısıtlı kimyasal listelerine (RSL’ler), Pozitif Listelerine ve Oeko-tex 100 standardına tam uyum gösterirler. REACH yönetmeliğinin Yüksek Önem Arz Eden Maddelerini (SVHC), Alkilfenol ve etoksilatları(AP/APEOs), Klorlu aromatik bileşikleri (AOX) ve kabul edilebilir limit değerlerin üzerinde formaldehit içermezler.